Harmonogram meczów Soccer

Saturday 07 December 2019
01:10 Independiente - Banfield Argentina: Primera Division
01:10 CA Independiente Avellaneda - Banfield Argentina: Primera Division
06:00 MELB. VICTORY - WS WANDERERS AUSTRALIA: AUSTRALIA 1 FEMMINILE
06:00 Melbourne Victory W - WS Wanderers W Australia: W-League
06:00 NAGOYA GR. - KASHIMA GIAPPONE: GIAPPONE 1
06:00 CONS. SAPPORO - KAWASAKI F. GIAPPONE: GIAPPONE 1
06:00 OITA TRINITA - CEREZO OSAKA GIAPPONE: GIAPPONE 1
06:00 MATSUM. YAMAGA - SHONAN BELLMARE GIAPPONE: GIAPPONE 1
06:00 HIROSHIMA - VEG. SENDAI GIAPPONE: GIAPPONE 1
06:00 YOKOHAMA FM - FC TOKYO GIAPPONE: GIAPPONE 1
06:00 URAWA RD - GAMBA OSAKA GIAPPONE: GIAPPONE 1
06:00 VISSEL KOBE - JUBILO IWATA GIAPPONE: GIAPPONE 1
06:00 Consadole Sapporo - Kawasaki Frontale Giappone: J1-League
06:00 Sanfrecce Hiroshima - Vegalta Sendai Giappone: J1-League
06:00 Shimizu S-Pulse - Sagan Tosu Giappone: J1-League
06:00 Vissel Kobe - Júbilo Iwata Giappone: J1-League
06:00 Nagoya Grampus Eight - Kashima Antlers Giappone: J1-League
06:00 Yokohama F Marinos - FC Tokyo Giappone: J1-League
06:00 Urawa Red Diamonds - Gamba Osaka Giappone: J1-League
06:00 Oita - C-Osaka Japan: J1 League
06:00 Shimizu - Sagan Tosu Japan: J1 League
06:00 Sapporo - Kawasaki Frontale Japan: J1 League
06:00 Urawa - G-Osaka Japan: J1 League
06:00 Yokohama M. - FC Tokyo Japan: J1 League
06:00 Kobe - Iwata Japan: J1 League
06:00 Hiroshima - Vegalta Sendai Japan: J1 League
06:00 Nagoya - Kashima Japan: J1 League
07:00 Wellington Phoenix - WS Wanderers Australia: A-League
07:00 Wellington Phoenix - Western Sydney Wanderers Australia: Lega A
09:30 Sydney FC - Brisbane Roar Australia: A-League
12:00 Tambov - Orenburg Russia: Premier League
12:15 PERTH GLORY - NEWCASTLE JETS AUSTRALIA: AUSTRALIA 1 FEMMINILE
12:15 Perth W - Newcastle W Australia: W-League
13:00 Holstein Kiel - Osnabruck Germania: 2. Bundesliga
13:00 Greuther Fürth - VfL Bochum Germania: 2. Bundesliga
13:00 Hannover 96 - Erzgebirge Aue Germania: 2. Bundesliga
13:00 Greuther Furth - Bochum Germany: 2. Bundesliga
13:00 Holstein Kiel - VfL Osnabruck Germany: 2. Bundesliga
13:00 Hannover - Aue Germany: 2. Bundesliga
13:00 Real Madrid - Espanyol Spain: LaLiga
13:00 Yeni Malatyaspor - Sivasspor Turkey: Super Lig
13:30 Huddersfield - Leeds England: Championship
13:30 Huddersfield Town - Leeds United Inghilterra: The Championship
14:00 PETRO DE LUANDA - USM ALGER AFRICA: CAF CHAMPIONS LEAGUE
14:00 FC PLATINUM - ETOIL SAHEL AFRICA: CAF CHAMPIONS LEAGUE
14:15 STADE PONTIVYEN - LORIENT FRANCIA: FRANCIA COPPA
14:15 CHARTRES - CAEN FRANCIA: FRANCIA COPPA
14:30 TEPLICE - ZLIN REP. CECA: REPUBBLICA CECA 1
14:30 OPAVA - JABLONEC REP. CECA: REPUBBLICA CECA 1
14:30 Opava - FK Baumit Jablonec Repubblica Ceca: Lega 1 Repubblica Ceca
14:30 Teplice - FC Fastav Zlín Repubblica Ceca: Lega 1 Repubblica Ceca
14:30 Krasnodar - CSKA Moscow Russia: Premier League
15:00 HNK Gorica - Slaven Belupo Croazia: 1. HNL Lega
15:00 GORICA - SLAVEN BELUPO CROAZIA: CROAZIA 1
15:00 NORTHEAST UTD - ATL. DE KOLKATA INDIA: INDIA 1
15:00 PIANESE - PONTEDERA ITALIA: SERIE C
15:00 PRO VERCELLI - PISTOIESE ITALIA: SERIE C
15:00 Atalanta - Verona Italy: Serie A
15:00 Spezia - Livorno Italy: Serie B
15:00 Empoli - Ascoli Italy: Serie B
15:00 Cittadella - Salernitana Italy: Serie B
15:00 Pescara - Venezia Italy: Serie B
15:00 Jagiellonia - Zaglebie Poland: Ekstraklasa
15:00 Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin Polonia: Ekstraklasa
15:30 RB Leipzig - TSG Hoffenheim Germania: Bundesliga
15:30 Friburgo - VfL Wolfsburg Germania: Bundesliga
15:30 FC Augsburg - Mainz 05 Germania: Bundesliga
15:30 Borussia Mönchengladbach - Bayern Monaco Germania: Bundesliga
15:30 Borussia Dortmund - Fortuna Düsseldorf Germania: Bundesliga
15:30 Freiburg - Wolfsburg Germany: Bundesliga
15:30 RB Leipzig - Hoffenheim Germany: Bundesliga
15:30 Dortmund - Dusseldorf Germany: Bundesliga
15:30 B. Monchengladbach - Bayern Munich Germany: Bundesliga
15:30 Augsburg - Mainz Germany: Bundesliga
15:30 Ankaragücü - Göztepe A.Ş. Turchia: Süper Lega
15:30 Ankaragucu - Goztepe Turkey: Super Lig
16:00 Sheffield Wed - Brentford England: Championship
16:00 SHEFFIELD WEDS - BRENTFORD INGHILTERRA: CHAMPIONSHIP
16:00 Sheffield Wednesday - Brentford Inghilterra: The Championship
16:00 MARITIMO MADEIRA - SANTA CLARA PORTOGALLO: PORTOGALLO 1
16:00 Marítimo Funchal - Santa Clara Portogallo: Primeira Liga
16:00 Maritimo - Santa Clara Portugal: Primeira Liga
16:00 GRANADA - ALAVES SPAGNA: LIGA
16:00 HUESCA - VALLECANO SPAGNA: SPAGNA 2
16:00 Granada CF - Alaves Spain: LaLiga
16:00 Huesca - Rayo Vallecano Spain: LaLiga2
17:00 Red Bull Salisburgo - WSG Swarovski Tirol Austria: Bundesliga
17:00 Salzburg - Tirol Austria: Tipico Bundesliga
17:00 Wolfsberger AC - LASK Linz Austria: Tipico Bundesliga
17:00 Hartberg - St. Polten Austria: Tipico Bundesliga
17:00 SLOVACKO - VIKTORIA PLZEN REP. CECA: REPUBBLICA CECA 1
17:00 Slovácko - Viktoria Plzeň Repubblica Ceca: Lega 1 Repubblica Ceca
17:00 CHINDIA TARGOVISTE - CSMS IASI ROMANIA: ROMANIA 1
17:00 Akhmat Grozny - Ufa Russia: Premier League
17:00 Chiasso - Grasshoppers Switzerland: Challenge League
17:30 Inter Zaprešić - Hajduk Split Croazia: 1. HNL Lega
17:30 INTER ZAPRESIC - HAJDUK SPLIT CROAZIA: CROAZIA 1
17:30 Montpellier - Paris SG France: Ligue 1
17:30 MONTPELLIER - PSG FRANCIA: LIGUE 1
17:30 PAGANESE - CATANZARO ITALIA: SERIE C
17:30 Lech Poznan - LKS Lodz Poland: Ekstraklasa
17:30 Lech Poznań - LKS Lodz Polonia: Ekstraklasa
17:30 Kriens - Wil Switzerland: Challenge League
18:00 KV Mechelen - Kortrijk Belgium: Jupiler League
18:00 Udinese - Napoli Italy: Serie A
18:00 Chievo - Cremonese Italy: Serie B
18:00 SPORTING GIJON - PONFERRADINA SPAGNA: SPAGNA 2
18:00 Gijon - Ponferradina Spain: LaLiga2
18:00 Galatasaray A.Ş. - Alanyaspor Turchia: Süper Lega
18:00 Galatasaray - Alanyaspor Turkey: Super Lig
18:20 Barnet - AFC Fylde England: National League
18:20 BARNET - FYLDE INGHILTERRA: INGHILTERRA 5
18:30 Bayer Leverkusen - FC Schalke 04 Germania: Bundesliga
18:30 Bayer Leverkusen - Schalke Germany: Bundesliga
18:30 AEK ATENE - PANIONIOS GRECIA: GRECIA 1
18:30 AEK Athens FC - Panionios Greece: Super League
18:30 MANCHESTER CITY - MANCHESTER UNITED INGHILTERRA: PREMIER LEAGUE
18:30 Den Haag - Twente Netherlands: Eredivisie
18:30 ADO Den Haag - FC Twente Olanda: Eredivisie
18:30 Levante - Valencia Spain: LaLiga
19:00 FAMALICAO - CD TONDELA PORTOGALLO: PORTOGALLO 1
19:00 Famalicão - CD de Tondela Portogallo: Primeira Liga
19:00 Famalicao - Tondela Portugal: Primeira Liga
19:00 Young Boys - Luzern Switzerland: Super League
19:00 Xamax - Lugano Switzerland: Super League
19:30 AFC HERMANNSTADT - DINAMO BUC. ROMANIA: ROMANIA 1
19:45 PSV - Sittard Netherlands: Eredivisie
19:45 Venlo - FC Emmen Netherlands: Eredivisie
19:45 VVV Venlo - FC Emmen Olanda: Eredivisie
19:45 VENLO - EMMEN OLANDA: OLANDA 1
19:45 PSV EINDHOVEN - FORTUNA SITTARD OLANDA: OLANDA 1
20:00 WYDAD CASABL. - MAMELODI AFRICA: CAF CHAMPIONS LEAGUE
20:00 EL ZAMALEK - PRIMEIRO DE AGOSTO AFRICA: CAF CHAMPIONS LEAGUE
20:00 GENT - ZULTE WAREGEM BELGIO: BELGIO 1
20:00 CERCLE BRUGES - GENK BELGIO: BELGIO 1
20:00 Cercle Brugge - KRC Genk Belgio: Jupiler Pro League
20:00 AA Gent - Zulte Waregem Belgio: Jupiler Pro League
20:00 Cercle Brugge KSV - Genk Belgium: Jupiler League
20:00 Gent - Waregem Belgium: Jupiler League
20:00 Monaco - Amiens France: Ligue 1
20:00 Strasbourg - Toulouse France: Ligue 1
20:00 Nice - Metz France: Ligue 1
20:00 Rennes - Angers France: Ligue 1
20:00 STRASBURGO - TOLOSA FRANCIA: LIGUE 1
20:00 Strasburgo - Toulouse Francia: Ligue 1
20:00 NIZZA - METZ FRANCIA: LIGUE 1
20:00 Lechia Gdansk - Wisla Plock Poland: Ekstraklasa
20:00 Lechia Gdańsk - Wisła Płock Polonia: Ekstraklasa
20:00 Almeria - Mirandes Spain: LaLiga2
20:30 Sint-Truiden - Club Brugge Belgio: Jupiler Pro League
20:30 St. Truiden - Club Brugge KV Belgium: Jupiler League
20:45 CESENA - FANO ITALIA: SERIE C
20:45 SIENA - COMO ITALIA: SERIE C
20:45 Lazio - Juventus Italy: Serie A
20:45 Zwolle - AZ Alkmaar Netherlands: Eredivisie
20:45 PEC Zwolle - AZ Alkmaar Olanda: Eredivisie
21:00 FC Barcelona - Mallorca Spagna: La Liga
21:00 BARCELLONA - MAIORCA SPAGNA: LIGA
21:00 Barcelona - Mallorca Spain: LaLiga
21:30 Aves - S.C. Braga Portogallo: Primeira Liga
21:30 Aves - Braga Portugal: Primeira Liga
21:35 CA HURACAN - ARSENAL DE SARANDI ARGENTINA: ARGENTINA 1
21:35 Atlético Huracán - Arsenal de Sarandi Argentina: Primera Division
21:35 Huracan - Arsenal Sarandi Argentina: Superliga
23:40 ATLETICO TUCUMAN - NEWELLS OLD BOY ARGENTINA: ARGENTINA 1
23:40 TALLERES DE CORDOBA - UNION DE SANTA FE ARGENTINA: ARGENTINA 1
23:40 Club Atletico Talleres - Unión de Santa Fe Argentina: Primera Division
23:40 Atlético Tucumán - Newell's Old Boys Argentina: Primera Division
23:40 Talleres Cordoba - Union de Santa Fe Argentina: Superliga
23:40 Atl. Tucuman - Newells Old Boys Argentina: Superliga
Sunday 08 December 2019
06:00 Western United - Melbourne Victory Australia: A-League
08:00 Adelaide United - Newcastle Jets Australia: A-League
12:00 Silkeborg - Randers FC Denmark: Superliga
12:00 Eibar - Getafe Spain: LaLiga
12:00 Girona - Lugo Spain: LaLiga2
12:00 Konyaspor - Gaziantep Turkey: Super Lig
12:15 Vitesse - Feyenoord Netherlands: Eredivisie
12:30 Lecce - Genoa Italy: Serie A
12:30 Cracovia - Rakow Poland: Ekstraklasa
13:00 West Brom - Swansea England: Championship
14:00 Sonderjyske - Esbjerg Denmark: Superliga
14:00 Aarhus - Lyngby Denmark: Superliga
14:00 Betis - Ath Bilbao Spain: LaLiga
14:30 Mouscron - St. Liege Belgium: Jupiler League
14:30 AVELLINO - SICULA LEONZIO ITALIA: SERIE C
14:30 Groningen - Utrecht Netherlands: Eredivisie
14:30 Waalwijk - Heerenveen Netherlands: Eredivisie
14:30 Denizlispor - Basaksehir Turkey: Super Lig
14:30 Antalyaspor - Trabzonspor Turkey: Super Lig
15:00 Reims - St Etienne France: Ligue 1
15:00 AREZZO - GOZZANO ITALIA: SERIE C
15:00 RAVENNA - SUDTIROL ITALIA: SERIE C
15:00 PRO PATRIA - NOVARA ITALIA: SERIE C
15:00 RIETI - BISCEGLIE ITALIA: SERIE C
15:00 REGGINA - VITERBESE ITALIA: SERIE C
15:00 JUVENTUS U23 - CARRARESE ITALIA: SERIE C
15:00 LECCO - OLBIA ITALIA: SERIE C
15:00 PICERNO - MONOPOLI ITALIA: SERIE C
15:00 VIBONESE - TERAMO ITALIA: SERIE C
15:00 PADOVA - IMOLESE ITALIA: SERIE C
15:00 CATANIA - RENDE ITALIA: SERIE C
15:00 VIRTUS FRANCAVILLA - CAVESE ITALIA: SERIE C
15:00 PIACENZA - RIMINI FC ITALIA: SERIE C
15:00 Torino - Fiorentina Italy: Serie A
15:00 Sassuolo - Cagliari Italy: Serie A
15:00 Spal - Brescia Italy: Serie A
15:00 Juve Stabia - Frosinone Italy: Serie B
15:00 Pisa - Entella Italy: Serie B
15:00 Pogon Szczecin - Piast Gliwice Poland: Ekstraklasa
15:30 Union Berlin - FC Koln Germany: Bundesliga
16:00 Nordsjaelland - FC Copenhagen Denmark: Superliga
16:00 Ferreira - Setubal Portugal: Primeira Liga
16:00 Guimaraes - Portimonense Portugal: Primeira Liga
16:00 Rangers - Celtic Scotland: League Cup
16:00 Valladolid - Real Sociedad Spain: LaLiga
16:00 Dep. La Coruna - Zaragoza Spain: LaLiga2
16:15 ASTERAS TRIPOLIS - LARISSA GRECIA: GRECIA 1
16:30 BOTOSANI - CFR CLUJ ROMANIA: ROMANIA 1
16:45 Sparta Rotterdam - Heracles Netherlands: Eredivisie
17:00 Nantes - Dijon France: Ligue 1
17:00 Kasimpasa - Besiktas Turkey: Super Lig
17:30 TERNANA - CASERTANA ITALIA: SERIE C
17:30 MONZA - GIANA ERMINIO ITALIA: SERIE C
17:30 FERMANA - ARZIGNANO CHIAMPO ITALIA: SERIE C
17:30 VICENZA - FERALPISALO ITALIA: SERIE C
17:30 PERGOLETTESE - ALESSANDRIA ITALIA: SERIE C
17:30 ALBINOLEFFE - RENATE ITALIA: SERIE C
17:30 BARI - POTENZA ITALIA: SERIE C
17:30 VIS PESARO - CARPI ITALIA: SERIE C
17:30 TRIESTINA - MODENA ITALIA: SERIE C
17:30 VIRTUS VERONA - REGGIO AUDACE FC ITALIA: SERIE C
17:30 Slask Wroclaw - Legia Poland: Ekstraklasa
18:00 Anderlecht - Charleroi Belgium: Jupiler League
18:00 Brondby - Midtjylland Denmark: Superliga
18:00 Werder Bremen - Paderborn Germany: Bundesliga
18:00 Sampdoria - Parma Italy: Serie A
18:00 Las Palmas - Numancia Spain: LaLiga2
18:30 VOLOS NPS - PANATHINAIKOS GRECIA: GRECIA 1
18:30 Sporting - Moreirense Portugal: Primeira Liga
18:30 Leganes - Celta Vigo Spain: LaLiga
19:30 ASTRA GIURGIU - U CRAIOVA ROMANIA: ROMANIA 1
20:00 Eupen - Oostende Belgium: Jupiler League
20:45 Bologna - AC Milan Italy: Serie A
21:00 Marseille - Bordeaux France: Ligue 1
21:00 Osasuna - Sevilla Spain: LaLiga
21:00 Cadiz CF - Elche Spain: LaLiga2
Monday 09 December 2019
00:30 Royal Pari - The Strongest Bolivia: Division Profesional
01:45 River Plate - San Lorenzo Argentina: Superliga
17:00 SEPSI SFANTU G. - FC CLINCENI ROMANIA: ROMANIA 1
18:00 Kayserispor - Rizespor Turkey: Super Lig
19:00 Odense - Aalborg Denmark: Superliga
19:30 VOLUNTARI - V CONSTANTA ROMANIA: ROMANIA 1
20:00 Jong Ajax - Roda Netherlands: Eerste Divisie
20:30 Stuttgart - Nurnberg Germany: 2. Bundesliga
20:45 SAMBENEDETTESE - GUBBIO ITALIA: SERIE C
21:00 Perugia - Cosenza Italy: Serie B
21:15 Rio Ave - Gil Vicente Portugal: Primeira Liga
23:00 Patronato - Velez Sarsfield Argentina: Superliga
All times are in GMT +2
Sport Streaming